Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

Sipariş Süreci

Kuru gıdalarımız sezon hasadı ile stoklarımıza girerken taze ürünlerimiz günlük olarak dalından toplandığı gibi geliyor. Kimi zaman hava şartları dolayısıyla bize gelmesi de değişebiliyor ya da ağaçtan size verdiğimiz gramaj aralıklarında istediğimiz gibi gelmeyebiliyor. Bize ulaşan tüm ürünler gerek kalite gerek boyut olarak kontrol edildikten sonra stoklarımıza giriyor.

Siz, sistemimizden talebinizi oluşturduğunuz zaman, talepleriniz sırayla sistemimize düşüyor. Talep ettiğiniz ürün o anda stoklarımızdaysa ödemenizin ardından hazırlıyor ve kargoya veriyoruz. Talep ettiğiniz ürün o anda elimizde değilse, hasattan istediğimiz sayıda veya kalitede gelmediyse, tadını sevmediysek, o ürünü göndermiyoruz. Kısa vadede istediğiniz ürün gelecekse talep sıranıza göre sizi biraz bekletiyor veya ürün içeriğini değiştirmek ister misiniz diye size dönüyoruz. Teyitleşmemiz sonrası ödemeniz geldikten sonra ürünlerinizi paketleyip, içine sevgimizi de ekleyip size gönderiyoruz 🙂

Sizler için hazırladığımız paketleri tek tık ile sepetinize ekleyebilirsiniz. İster o anda listemizde yer alan tüm ürünlerin oluşturduğu paketten alabilir ister daha az sayıda ürünlerden oluşan paketlerden alabilirsiniz Üstelik deneyim paketlerimizde fiyat avantajı da var 🙂 Deneyim paketlerimizin içeriği değişmemektedir. İsterseniz farklı ürünleri sepetinize ekleyerek kendi paketlerinizi de oluşturabilirsiniz.

🥑 Her hafta sipariş vermenize gerek yok😉 Hafta başında sizin siparişinizi öncelikli olarak hazırlıyoruz

🥑 4 hafta boyunca her gün evinizde avokado olacak 😉

🥑 Fiyat avantajı da bonus😉

🥑 2/4 defa yerine 1 defa ödeme yapmanız yeterli 😉

Saklama Koşulları

Sertken buzdolabına konan avokadolar buzdolabında bulunduğu yere göre donabilir. Ürünün donması yumuşamasını engeller. Bu sebeple sertken buzdolabına koymanızı tavsiye etmiyoruz.

Dışarıda yumuşamaya başlayan avokadolarınızı buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Daha uzun ömürlü olması için sap kısmına zeytinyağı sürdüğünüz avokadolarınızı tek tek streç film ile kaplayıp buzdolabında saklayabilirsiniz.

Avokadoyu dondurmak istiyorsanız öncelikle çekirdeğinden ayırmalısınız. Çekirdeği ile bütün halde buzluğa atılan avokadolar ne yazık ki çözürlürken kararır ve bozulur. İyice yumuşamış avokadoyu ezip, zeytinyağı, tuz, limon ve biraz da sarımsak ekleyerek ezme halinde kilitli gıda poşetlerinde buzluğa kaldırabilirsiniz. Yiyeceğiniz miktarlarda paketlemek daha sonra çözdürdüğünüz zaman hemen tüketmenizi sağlar. Zeytinyağını bolca kullanmak avokadonun yumuşadığı zaman hava ile temasını keseceği için kararmasını engeller.

Ezgi'den Öneriler

Beslenme

Avokadoyu sadece bebeğiniz için alıyorsanız bebek (parmak avokado) veya küçük boy avokado almanızı öneririz. Böylelikle tek seferde tüketebilir ve ertes gün yine taze bir avokado soymanız yeterli olur. Kesildikten sonra bekleyen avokadolarda kesildiği yerde kararma olur. Bunu engellemek için zeytinyağı veya limon sürüp kesilmiş kısmın hava ile temasını kesmeniz daha sağlıklı bir saklama sağlar.

Avokado tek başına bazı çocuklar için lezzetli gelmeyebilir. Bu gibi durumlarda avokado ile puding yapabilirsiniz, ya da avokadoyu muz ve bal ile ezerek sabah kahvaltısında çocuğunuza verebilirsiniz. Avokado hem tatlı hem de tuzlu yiyecekler hazırlamanız için çok sağlıklı ve lezzetli bir üründür 🙂

Üretim

Biz iyi tarım yapan üreticiler ile sizler arasındaki köprüyüz. İşimiz lezzetli iyi tarım ürünlerini sizler için tedarikçlerimizden toplayıp, sizlere en kısa ve sağlıklı şekilde ulaşmasını sağlamak 🙂

Listemize aldığımız ürünlerin iyi tarım uygulamaları ile ilaçsız olmasına dikkat ediyoruz. Evde çocuklarımız ile yiyeceğimiz ürünleri listemize koyuyoruz 🙂